بررسی شفافیت قراردادها و معاملات سازمان بازنشستگی و شرکت‌های تابعه

بیست و پنجمین جلسه کمیته شفافیت و شهر هوشمند، روز شنبه (۹۷/۲/۱۵) به ریاست دکتر بهاره آروین و با حضور جناب آقای قاسمی، مدیرعامل سازمان بازنشستگی شهرداری تهران، با موضوع شفافیت قراردادها و معاملات سازمان بازنشستگی و شرکت‌های تابعه آن برگزار شد.

در این جلسه، راه‌اندازی کامل سامانه قراردادها در سازمان بازنشستگی حداکثر ظرف دو ماه آینده مورد توافق قرار گرفت. این راه‌اندازی با همکاری متقابل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات (فاوا) و سازمان بازنشستگی انجام خواهد شد به‌گونه‌ای که ثبت با گردش (آن‌لاین) قراردادهای سازمان بازنشستگی در سامانه قراردادها امکان‌پذیر شود.

هم‌اکنون پیرو دستور مدیریتی شهردار سابق تهران، جناب آقای دکتر نجفی، اطلاعات قراردادهای بالای یک میلیارد تومان سازمان بازنشستگی در حال ثبت بدون گردش (آفلاین) در سامانه قراردادهاست و به زودی اطلاعات این دسته از قراردادهای سازمان بازنشستگی در وبسایت شفاف در دسترس عمومی قرار خواهد گرفت.

درعین‌حال، از آن‌جایی‌که پیش از این سامانه جامع مالی در سازمان بازنشستگی راه‌اندازی شده است، راه‌اندازی آن‌لاین سامانه قراردادها در این سازمان و اتصال آن به سامانه جامع مالی، ثبت برخط اطلاعات “تمامی” قراردادهای این سازمان را در سامانه قراردادها، همزمان با طی مراحل انعقاد قرارداد ضروری خواهد ساخت.

در بخش دوم جلسه روز شنبه، سامانه مدیریت و کنترل پروژه شهرداری تهران و اطلاعات ثبت شده در آن با هدف انتشار عمومی اطلاعات مربوط به پیشرفت فیزیکی و ریالی پروژه‌های شهرداری تهران در وبسایت شفاف مورد بررسی قرارگرفت.

با توجه به حجم بالای اطلاعات ثبت شده در سامانه کنترل پروژه و نیز جزئیات فنی و تخصصی اطلاعات ثبت شده، مقرر شد کارگروهی تخصصی در کمیته شفافیت، اطلاعات ثبت شده در این سامانه را مورد بررسی دقیق‌تر قرار داده تا سطحی از اطلاعات این سامانه که انتشار عمومی آن‌ها برای تحقق شفافیت و نظارت همگانی ضروری است، مشخص شده و پس از آن، اقدامات بعدی برای انتشار عمومی این اطلاعات از طریق گفت‌وگو و توافق با معاونت برنامه‌ریزی و اداره کل ارزیابی عملکرد به عنوان تشکیلات ذیربط در این حوزه انجام پذیرد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

دوست دارید به بحث ملحق شوید؟
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *