پیگیری تحقق شفافیت و هوشمندسازی در حوزه خدمات شهری

صدوسومین جلسه کمیته شفافیت و شهر هوشمند سه‌شنبه ۹۹/۵/۷ به ریاست بهاره آروین و با حضور محمد فرجود مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات، مجتبی یزدانی معاون خدمات شهری و محیط زیست و مدیران عامل سازمان‌های زیرمجموعه این معاونت برگزار شد.

در این جلسه مقرر شد معاونت خدمات شهری و محیط زیست با هدف بررسی راهکارهای سیستمی برای ارتباط درآمدها و قراردادهای درآمدی غرفه‌های پارک‌ها و کیوسک‌ها و ارزیابی راه‌حل‌های استانداردسازی کدهای درآمدی برای ثبت درآمد واحدهای تابعه کارگروهی تشکیل دهد.

علاوه بر این، مقرر شد حداکثر تا پایان شهریورماه ۹۹، راه‌اندازی کامل سامانه صورت‌وضعیت الکترونیک خدمات شهری در تمامی مناطق ۲۲گانه و اتصال این سامانه به سامانه جامع مالی محقق شده باشد.

همچنین در این جلسه مقرر شد سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات حداکثر تا پایان شهریور ماه ۹۹ اطلاعات سامانه برخط پایش ایمنی ساختمان‌های موجود در شهر تهران را پس از اعمال فرمول ارسالی توسط سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی و با اولویت ساختمانهای پرخطر و عمومی، بر روی نقشه اطلاعات مکانی شهر تهران برای عموم شهروندان منتشر کند.

به‌علاوه از آنجاکه واحدهای تابعه ذیل معاونت خدمات شهری و محیط زیست، قراردادهای خود را به‌صورت باگردش در سامانه جامع معاملات ثبت نمی‌کنند، مقرر شد این معاونت با ارسال بخشنامه‌ای هر واحد را موظف کند حداکثر ظرف مدت دو هفته مشکلات ثبت با گردش قراردادها را به‌صورت مکتوب به سازمان فاوا اعلام کند؛ به ‌گونه‌ای که از ابتدای شهریورماه ۹۹، امکان ثبت باگردش تمامی قراردادهای این واحدها فراهم بوده و امکان ثبت بدون گردش قراردادها غیرفعال شود.

ثبت نسخه نهایی پژوهش‌های این معاونت در سامانه پژوهشیار (از سال ۱۳۸۹) نیز از دیگر توافقات این جلسه بود.

فایل PDF نامه

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

دوست دارید به بحث ملحق شوید؟
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *