دسترسی به برنامه‌های مدیریت شهری در قالب دسترسی به ضمائم صورت جلسات

هر آن‌چه در دسترس شوراست، در دسترس همه شهروندان است. این بن‌مایه‌ی اصلی ایده‌ی #شهرداری_تمام_شیشه_ای، با برقراری دسترسی عمومی به ضمائم صورت جلسات صحن علنی شورای اسلامی شهر تهران، مصداقی دیگرباره یافته است. منظور از ضمائم صورت‌ جلسات، همه‌ی آن چیزهایی است که در صحن علنی برای اعضای شورا ارایه می‌شود و برقراری دسترسی عمومی به آن‌ها، به شهروندان علاقمند و دغدغه‌مند کمک می‌کند تا با بررسی آن‌چه در صحن شورا ارایه می‌شود، امکان نقد و ارزیابی تخصصی، مستند و مستدل عملکرد شورا و مدیریت شهری را بیابند.
برای مثال، تاکنون سه کمیسیون تخصصی در شورای اسلامی شهر و سه معاونت متناظر در شهرداری تهران، برنامه‌های خود را در قالب گزارش‌هایی در صحن شورا ارایه کرده‌اند که بررسی و ارزیابی آن‌ها، امکان اطلاع و ارزیابی بخشی از برنامه‌های مدیریت شهری را برای شهروندان فراهم می‌کند.

برنامه‌های کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر تهران در ضمائم جلسه پانزدهم در اینجا: goo.gl/6JnHxT و اینجا: goo.gl/VJDsxP، برنامه‌های معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در ضمائم جلسه بیست و پنجم در اینجا: goo.gl/nyhQ7g و پاسخ‌های این معاونت به سوالات اعضای شورا در ضمائم جلسه بیست و ششم در اینجا: goo.gl/zXumV9، برنامه کمیسیون سلامت، محیط‌زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران در ضمائم جلسه بیست و نهم در اینجا: http://goo.gl/aof4iz، برنامه‌های کمیسیون معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر تهران در ضمائم جلسه سی‌ام در اینجا: goo.gl/Knvs2V و برنامه‌های معاونت معماری و شهرسازی شهرداری تهران در ضمائم جلسه سی‌ویکم در اینجا: goo.gl/E8Aq1L و نیز برنامه‌های معاونت فنی و عمرانی در ضمائم جلسه سی و سوم در اینجا: https://goo.gl/hdvFKA در دسترس است.

همچنین گزارش خزانه‌دار شورا در مورد حساب‌های درآمد و هزینه‌ شهرداری تهران در ماه‌های شهریور، مهر و آبان ۱۳۹۶ در ضمائم صورت جلسه سی و چهارم در اینجا: https://goo.gl/fDqeGq و گزارشی از اقدامات انجام شده توسط معاونت برنامه‌ریزی شهرداری تهران در خصوص تدوین برنامه پنج ساله سوم شهرداری تهران در ضمائم جلسه سی‌و پنجم در اینجا: goo.gl/3guBJZ در دسترس است.

ضمنا گزارش اخیر شهردار تهران در مورد اقدامات مدیریت شهری در زلزله ملارد، مشکین‌دشت، آسیب‌شناسی و راهبردهای قابل ارایه در مدیریت بحران شهر تهران که در روز یک‌شنبه (۹۶/۱۰/۱۰) در صحن علنی شورای شهر تهران ارایه شد نیز در ضمائم جلسه سی و چهارم در اینجا: https://goo.gl/ucjXWM‌ در دسترس است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

دوست دارید به بحث ملحق شوید؟
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *